Igen, igen, cicáknak (és cicásoknak) is szükségük van ilyesmire. Ha valaki cicatartásra vállalkozik, akkor tudnia kell, hogy bár a macskák sokat lustálkodnak és alszanak, elég nagy a mozgásigényük is. Persze pont akkor, amikor a gazdi nem ér rá velük foglalkozni, ezért olyan vicces foglalatosságokat eszelnek ki, mint a függönymászás, szekrény tetején ugrándozás, könyvespolc kipakolása, hűtőszekrénymágnesek szelektálása, konyhapolcon csusszanás, virágföldben kutakodás, fürdőszobai piperepolcon parfümválogatás, bútorkárpit felaprítás, szőnyegrojtozás, poharakkal muzsikálás, stb. stb. stb… Nagyon-nagyon kreatívak tudnak lenni 🙂
Ez ellen a találékony gazdik mindenféle cicabútorral védekeznek, amiken a cicák kiélhetik a fent felsorolt tevékenységek hátterében (nem igazán) rejtőzködő igényeket, és még pihenhetnek is rajtuk. Igen ám, de ha szereted a stílusos lakberendezést, akkor az állateledel és állatfelszerelés áruházakban kapható cicafákat nem neked találták ki. Hogy őszinte legyek, engem kiver tőlük a víz. Ezért hát pillanatnyilag Kázmérnak, nagyra nőtt, másfél éves kandúrunknak is be kell érnie egy 10 perc alatt összedobott (ideiglenes) párnával.
Persze annyira nincs oka panaszkodni, mert szabadsága nincs korlátozva és majdnem annyi időt tölthet a kertben fára mászva, ugrándozva, kergetőzve, bogarakra vadászva, mint bent szunyókálva. Ha igazán hidegre fordul az idő ez is megfordulhat, és ezért keresgélni kezdtem, hogy milyen bútorral tehetném gazdagabbá Kázmér életét.
Az egyszerűbbek közül pikk-pakk összedobhat valaki egy DIY változatot, vagy egyszerűen csak macskabarát módon szereli fel a könyvespolcait. Szóval nincs minden veszve!
Leave a Reply