Ez a bejegyzés úgy született, hogy az egyik külföldi szaklapban észrevettem a Baxter csodás idei újdonságát, a Budapestair szofát, ami a régi Budapest szófa könnyedebb, lábra állított változata, és elhatároztam, hogy megmutatom azt a kivételes tervezőt, akinek a nevéhez a cég mai napig egyik legnagyobb eladású, legnépszerűbb kanapéja fűződik.

Mikor még kislány voltam, biztos voltam benne, hogy a bútorokat az étkészleteket, a lámpákat, nem is beszélve a szőnyegekről és tapétákról többségében nénik találják ki, és bácsik készítik el. Aztán persze szembesültem azzal, hogy alig van befutott, elismert női tervező, ám Paola Navone – a szófa, és sok egyéb érdekes tárgy tervezője – egyike ezen keveseknek. A 80-as években aktív tagja volt az olasz avantgárd mozgalmaknak az Alchimia és a Memphis csoportoknak, amelyek akkoriban a leghaladóbb olasz designt képviselték. Mindent csináltak, ami kontrasztos volt és aszimetrikus, rebellis alkotókként felborították az addigi nézeteket. Munkáiban a mai napig ez a lázadó játékosság és végtelen lehetőség érződik. Elképesztően termékeny alkotó. Sikeresen ötvözi a nyugati életstílust a keleti kultúrákkal, a minőségi anyagokat a kézműves esetlenséggel. Mindenre nyitott, eklektikus, néha meghökkentő stílusa a kontrasztokra épül. “Rakjunk be két össze nem illő dolgot a lakásba, és nézzük meg, hogy működnek együtt.” – mondja. Mindenekelőtt világpolgár, a különböző kultúrák iránti élénk kíváncsisággal. Keleti, afrikai és ázsiai utazásai során gyűjtögette inspirációit, de tulajdonképpen mindenhonnan, folyamatosan gyűjtöget, végtelenül szimpatikus, szívemhez közel álló módon. (Lásd decemberi havi idézet). Bár van egy apartmanja Párizsban (hamarosan megmutatom), székhelye Milánóban, ott érzi otthon magát, ahol éppen hosszabb ideig tartózkodik. Mindig mozgásban, zsizsegésben van, és nem csak földrajzilag, de szakmailag is. Hosszú pályafutása során könnyen váltott szerepet, volt építész, tervező, művészeti vezető, belsőépítész, kritikus, tanár, kiállítások és rendezvények kurátora. Olyan ügyfeleknek dolgozott, mint az Armani Casa, Baxter, Poliform, Bisazza, Knoll International, Alessi, Anthropologie, Crate & Barrel, Casamilano, Dada, Cappellini, Driade, Molteni, Natuzzi, Roche Bobois, Swarovski, stb. stb. stb. Szinte az a kérdés, kinek nem dolgozott. A Gervasoni művészeti irányításával 1998 óta foglalkozik. Azért is példaértékű a munkássága számomra, mert könnyed és korlátok nélküli – és ezt különösen nagyra értékelem az élet minden területén. Őrületes! Néhány munkája:



























Forrás: itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, + a forgalmazók honlapjai: itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt
1 Pingback