A Budapesttől nem messze, az erdő szélén található modern parasztház végtelenül leegyszerűsített módon fordítja mai nyelvre a magyar építészeti hagyományokat, úgy, hogy közben az épület moduláris szerkezete kortárs tervezési gondolkodást követ.
A Budapesti Műhely tervezői a házat két sorba rendezett moduláris négyzetegységekből építették fel. Az egyik oldal folyosóként is működve a tárolóhelyiségeket, a beépített szekrényeket és a fürdőket rejti, a másik oldalon helyezkednek el a szobák.
Két aszimmetrikus elem segít az így kialakult rendszer merevségének feloldásában. Az egyik, hogy a nappali maga is négy egységből áll, de az egyik egység a mennyezet felé nyitott, a szoba térérzetét megnövelve, és extra fényt biztosítva. A másik, hogy a négyzetes modulok közül kettőt eltávolítottak, úgy, hogy még mindig fedél alatt maradjon az így kiharapott rész, plusz szabadtéri szobát hozva létre.
Az anyaghasználat maga is játékos, a lakásrész felett a tető zsindelyes fedést, míg a terasz fémlemezes borítást kapott. A falakon is megjelenik a zsindely, egyesítve azokat a tetővel. Eközben az északkeleti homlokzat fémlemez borítást kapott, ami az ablakokon lévő csíkos fémredőnyökkel együtt izgalmas-mozgalmas, modern megjelenést kölcsönöz. A beltérben a padló és a mennyezet is fából készült, ami kellően felmelegíti a tereket.
Határozottan profi!
1 Pingback